Project Description

I. Sąd nad czarownicą
Interaktywna, pełna spontaniczności inscenizacja wieszania złej wiedźmy na stryczku. Obmierzły, acz charyzmatyczny kat i przeklęta, rozjuszona czarownica wywołują zaangażowanie publiki w przebieg katowania, dzięki czemu widzowie mogą poczuć się jak na prawdziwej, średniowiecznej egzekucji.

W międzyczasie sądzone są inne drobne występki mieszczan, kuglarze zabawiają publikę, w śmiertelnej walce rycerze staczają bój o los kobiety, na której spoczywa wyrok.

Zebrany tłum, pod wpływem emocji, mimowolnie zaczyna brać aktywny udział w wymierzaniu kary za czary. Jednak, jako że jesteśmy w XXI wieku prezentujemy Państwu wersję animacyjno-rozrywkową, pełną dowcipu i dynamiki, a wydarzenie kończy się happy endem ;).

Ilość osób: 4-40
Czas trwania: ok. 30 min. do 2 godzin (łącznie)

II. Noc Świętojańska
Widowisko nawiązujące do tradycji, obyczajów i wierzeń słowiańskich, dla którego inspiracją była Noc Kupały – święto związane z letnim przesileniem słońca, obchodzone w najkrótszą noc w roku.

Przedstawiamy historię, która mogła wydarzyć się właśnie w taką noc. Nie zabraknie w niej tajemniczych rytuałów odprawianych ku czci pogańskich bogów przez słowiańskich kapłanów, czy uprowadzenia
niewiast i ich odbicie z rąk porywaczy. W czasie tej magicznej nocy rozpalano ogniska, w których palono zioła, w trakcie radosnych zabaw odbywały się tańce i wróżby, dziewczęta puszczały wianki, a młodzieńcy skakali przez ogień.

To wszystko znajdziecie w naszym przedstawieniu – stare obrzędy, walki pomiędzy wojami, życie codzienne dotworzone przez postacie w strojach wczesnośredniowiecznych.

Ilość osób: 8-20
Czas trwania: od 30 min. do 1 godziny (łącznie)

III. Bitwy średniowieczne
Proponujemy Państwu uatrakcyjnienie imprez, obchodów i rocznic poprzez przygotowanie oprawy historycznej nawiązującej do tradycji miejscowości i regionu.

Zapewniamy fachowe, rzetelne i profesjonalne przygotowanie inscenizacji, w której znaleźć będzie można szczęk oręża, huk dział, kolorowe proporce i chorągwie, efektowne pojedynki z użyciem bitewnej scenografii. To wszystko, powiązane fabułą związaną z konkretnym wydarzeniem historycznym, gwarantuje widzom doskonałą zabawę i niezapomniane emocje.

Ilość osób: 20 – 50
Czas trwania: od. 30 min. do 2 godzin (łącznie)