Project Description

Oferta pokazu historycznego na weselu

Proponujemy Państwu przeniesienie się w wieki dawne dzięki usługom świadczonym przez Grupę Artystyczną PokazyHistoryczne.pl.

Oferujemy uatrakcyjnienie przyjęcia weselnego inscenizacją walki o Pannę Młodą. Często jest to niespodzianka dla Państwa Młodych lub jeśli Para Młoda nas wynajmuje to zaskoczenie dla gości weselnych.

W pokazie bierze udział 2 rycerzy. Najpierw pojawia się Rycerz Rabuś, który jako pan okolicznych włości żąda zgodnie ze starym obyczajem „Prawa Pierwszej Nocy” z Panną Młodą. Gdy już się wydaje, że Mąż będzie musiał osobiście walczyć o swoją kobietę, pojawia się dobry Rycerz, który będzie walczył w imieniu Pary Młodej.

Następuje walka na miecze, poprzedzona wystrzałem ze średniowiecznej broni palnej. Po pokazie możemy zorganizować jeszcze jedną, dwie zabawy dla gości (trzymanie miecza na czas, walka na szmaciane korbacze, przymierzanie zbroi, zdjęcia).

Pan Młody może wykazać się odwagą i zwinnością i stanąć w obronie swojej niewiasty lub skorzystać z usług zawodowca.
W zależności od pogody pokaz możemy przeprowadzić w pomieszczeniu lub na zewnątrz, godzina i szczegółowy plan do indywidualnego uzgodnienia, dostosowujemy się do pomysłów klienta.

Istnieje możliwość zrobienia klimatycznych zdjęć w asyście rycerzy

W porze wieczornej dodatkową atrakcją jest walka na płonące miecze.